Sanal Para Alıp Satmak - Türk Borsası

İlk çıktığı zamanlardan itibaren takip ettiğim sanal para veya kripto para diye adlandırılan şeylerden her ay düzenli olarak almaya başladığımı duyurmak için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bildiğiniz gibi bizde yanlış olmaz bir bir şeyleri bir şekilde yapıyorsak o şekil doğru şekildir bizde hata olmaz!


sanal para

Öncelikle belirtmeliyim ki bu yazı hiçbir ücret veya teklif karşılığı yazılmamıştır. Tamamen kullandığım , sevdiğim ve tavsiye ettiğim bir Türk borsası olan SanalPara.com'un tanıtımını içermektedir.

Öncelikle şunu belirterek kendimi oluşabilecek sorunlardan sıyırıyım hemen " bu yazı bir yatırım tavsiyesi değildir.

Şimdi gelelim yaptığım yatırım planına. Planlarıma göre Ripple (XRP) , ilk takip aldığım zamanlarda 0.30 $ civarlarındaydı (ozamanlar dolar 2.8-3 civarı) ben bu seviyeden biraz alım yaptım ve bir süre sonra yaklaşık 5-6$ seviyelerine kadar çıktı. Bu anlık bir yükselişti ve çok uzun sürmeden geri düşmeye başladı. Buradan ufak çaplı kar yaparak ana paramı çektim ve yaptığım kar ile kripto para serüvenime devam ettim , tabi bu sırada AirDrop olarak adlandırılan etkinlikleri de takip etmekteydim. Şuana kadar hiç biri olumlu sonuçlanmadı bende bu hevesten vazgeçip farklı coin kazanma yollarını aradım.Daha sonra musluk sistemleri ile coin dağıtan siteleri keşfettim uğraşmaya değmeyecek kadar kazandım ve bunlardan da vazgeçtim. Bu işlerle uğraşan insanların çoğunun benimsediği bir söz vardır " bedava peynir yalnız fare kapanında olur. " diyerekden para yatırmadan coin kazanmanın imkansız değil ama zor olduğunu anladım ve düzenli alımlara başladım.

Şu son 2 aydır ise NEO ve NEO GAS ile ilgileniyorum. Çok güvendiğim bir coin ve her ay komisyon olarak coin dağıtımı da yapıyor , 44$ civarlarındayken almıştım şuan 22$ seviyelerine düşse de zararım hediye coinler sayesinde %20 civarlarında bende her ay düzenli olarak NEO almaya karar verdim. 

Bu alım işlemini binance üzerinden yapıyorum ancak bu sitelere direk olarak TL yatırıp coin alamadığımız için öncelikle sanalpara.com'a girip XRP alıyorum daha sonra binance'ye havale edip NEO coine çeviriyorum. Sanalpara.com'dan Ripple alma sebebim ise oradan da aldığınız ripple kadar komisyon hediye alıyor olmanız. 

Bu yazımda sizlere hem sanalpara.com'un aldığınız XRP başına hediye ripple vermesini söylemek ve yaptığım , takive aldığım coin olan NEO coinden sizlerede bahsetmekti.

Son yaşadığım olaylardan dolayı bu siteyi kullanmanızı tavsiye etmiyorum kendileri tarafından dolandırıldım.

sanalpara.com şikayet konusudur.

8 yorum:

 1. Bünyesindeki coin miktarının sınırlı olması biraz olumsuz karşılanabilir ama kaliteli hizmet verdiklerini göz önüne aldığımızda tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız diğer coinlerinde alım/satim işlemlerini aktif hale getirmeyi planliyorlar ama şimdilik yabancı borsalara transferlerde kullanmak için ideal ve komisyon oranları çok uygun

   Sil
 2. Siteyi inceledim ama coin yelpazesinin az olması popülerliğini çok etkiler şimdilik dediğiniz gibi alıp yabancı borsalara transfer için kullanılabilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet haklısınız komisyon oranları çok uygun.

   Sil
 3. Diğer coinlerde eklenmiş litecoin ve ethereum , sanırım en iyi türk borsalarından biri olucak bu site.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz paylaşıyorsak vardır bir bildiğimiz :D

   Sil
 4. NEO almak çok mantıklı geldi birde önerebileceğiniz veya takip ettiğiniz air droplar varsa paylaşır mısınız ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Action coin vardı hala bekliyoruz airdrop muhabbetinden kazanmak için ingilizce lazım white paper incelemelerini , şirketin bilgilerini çevirip anlamanız lazım. NEO içince şuan aramızda duygusal bağ olduğu için bozdurmuyorum ne artıyor ne düşüyor almaya devam ediyorum ve 3. NEO GAS komisyonumuda aldım toplamda 0.04 neo gas hediye aldım.

   Sil

Hata yapmaktansa yorum yapın daha iyi :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Davetsiz Hayat