Google AdSense Onayı Nasıl Alınır? 8 Adımda Çözüm

google adsense onayı alma
Çevremdeki insanların sürekli karşılaştığı ve zamanında benimde çok zorlandığım bir başlık " Adsense onayı nasıl alınır? " aslında - kurallara uyulduğu sürece - adsense kayıt olmak,site onaylatmak ve yüksek kazanç sağlamak çok basit bir olaydır. Bilinen bir bilgi olmadığından dolayı genelde bloggerler siteyi açar açmaz kayıt olmak ister ve bu yüzden reddedilir ama artık bu durum yaşanmayacak çünkü sizlere 8 Adımda Adsense Onayı Nasıl Alınır ? Teker teker anlattık.


adsense-almanin-yollari


1 ) Kopya İçerik

Google'nin en karşı olduğu eylemlerden biriside kopyala - yapıştır işidir. Bir kere bu işte emek yok onuda geçtim emek hırsızlığı var ve kos koca google haliyle bu duruma çok karşı bu yüzdende kopyala-yapıştır içerikli internet sitelerini kabul etmemeye yeminli.Ben kopyala yapıştır yaparım googleyi kandırırım paramı da kaldırırım gibisinden bir düşünce içine de girmenizi tavsiye etmem çünkü bu konu hakkında çok sağlam algoritmalar izleyen google çalışanları çok kaliteli kodlar yazarak spam içeriği anında mim leye bilme özelliğine sahip.

Yani Kısacası web sitesi açmak değil özgün içerik girebilmenin marifet olduğunu google abimizde biliyor. Bu yüzden Adsense reklamlarını sitenizde gösterebilmek için bunu yapmamanız lazım.

2 ) İçerik Sayısı

Şimdi aslında bu konu çok garip çünkü illaki rastlarsınız " iki yazı yazdım hooop adsense kapıma geldi abi lütfen reklam al diye tabi canım . " gibisinden aslında iki olmasada 10-20 özgün yazı ilede onaylanan sistemler yok değil ama siz yinede işinizi sağlama alın 50-60 özgün yazı ortalama 200-500 kelime arası yazılara sahip olmalısınız ki başvurunuz sağlam olsun sonuç olarak bir dünya devinden reklam almak istiyorsunuz oda yayıncılarına üst düzey bir hizmet sunmak istiyor bu yüzden bu işi ciddiye almayan insanlarla uğraşmıyor bile.

3 ) Yasaklı İçerik

Bu maddeyi pek uzatmaya gerek yok cinsel içerikli , terör içerikli ve ya herhangi zararlı bir konu hakkında (uyuşturucu , gerçeklik payı olan kanlı videolar , deepweb tarzı konular) hakkında yazı barındırıyorsanız denemeyin bile adsenseyi çünkü hiç şansınız yok .

4 ) İletişim Bilgileri

Herkezin gözünden kaçan bir hususda şudur ki bir iletişim bölümü.İyi yada kötü kısa ya da uzun detaylı ya da detaysız uzatmaya gerek yok iletişim bilgilerinizle ilgili internet sitenizde,blogunuzda bir bölüm olmalı bu google politikalarında geçiyor.

Google iletişim bölümü olmayan siteleri otomatik güvenilir olarak görmüyor güvenilir bir site olsa zaten paylaşırdı ayaklarına yatıyor ama bizden kaçmaz siz değil adsense korksun ekleyin başvurun onaylansın.

5 ) Gizlilik Politikası

Aslında buna çok dikkat etmeseniz de olur ama işte google bu karşılarına tam çıkmak önemli . Sitenizin kıyısına köşesine ekleyebilirsiniz blogunuz varsa sayfa olarak Gizlilik Politikası ya da Yasal Uyarı tarzında otomatik yazılar vardır ÖRNEK YAZI İÇİN BURAYA TIKLA bu yazıyı alıp direk kullanabilirsiniz.

6 ) Ticari İçerik

Bildiğiniz gibi google para kazanmak için bu işi yapıyor ve bu yüzden siteniz googlenin politikalarına uygun olmalı siz belki yazıları binbir zorlukla yazıyor olabilirsiniz , google bu  acımaz onaylamaz belki bir kaç istisnai durum olabilir oda kullanıcı sayısı ama olsun siz yine sitenizi ticari olarak uygun konuma getirmeye çalışın yazılarınızın konu yayıncılara hitap edebilsin.

7 ) Kullanıcı Sayısı

Şimdi doğruyu söylemek istiyorum kullanıcı sayınız abartı şekilde çoksa yani günlük hitiniz +1000 gibi bir sayıysa yukarıdaki maddelere dikkat etmek gibi bir uğraşınız olmasın google sizi bulur. Ama günlük hitin az olması Adsense alamayacağınız anlamına gelmez. Eğer Adsense sayesinde internet sitenizden para kazanmak istiyorsanız en azından kullanıcıların sitenize tekrar uğramasını sağlayınız. Bunuda sosyal medya sayesinde yapabilirsiniz.

8 ) WordPress / Blogger

Dünyanın en iyisi denebilecek bir platform WordPress işte bu google bu platformu çok seviyor çünkü wp tabanlı sitelere hakimiyeti var google görselliğe önem verir ve wp de görselliği yüksek bir platform .

Blogger'de zaten googlenin herşeyini biliyor reklamları nasıl ne şekilde ne boyutlarda ekleyeceğini kısa yollar sayesinde belirlemiş o yuzden bu iki platformun şansı çok yüksek ama yinede yukardaki maddelerede dikkat etmek lazım .

Yukarıdaki gibi dediklerimi kendinize ve sitenize göre uyarladığınızda adsense sisteminde en geç 3 gün için de onaylanacaksınız ve ilk reklamınızı alıp kazançlarınızı güvenilir bir ortamdan takip edebileceksiniz . Sıra geldi nasıl daha çok Kazanırım sorusuna, bununla ilgili bir yazı yazacağım takipte kalın yorum yapmayı unutmayın. Eğer bu dediklerime rağmen hala Adsense sitenizi onaylamıyorsa yorum olarak belirtiniz birde biz inceleyelim.

Ayrıca bu site adsense onayını 15 makale ve bu tema ile aldı tabiki de kazanç yok denecek kadar az çünkü günlük hit az. Buradanda adsensenin sitenin hitine bakmadığını anlayabilirsiniz.
Bu videoda google adsense onayı nasıl alınır bununla ilgili bir kaç bilgi paylaştım. Google adsense site onaylatma ile ilgili verdiğim bu temel bilgiler aslında google adsense site onaylatmanız için yeterli ancak yinede sitenizi incelemekte fayda var bunun için internet sitemize girip yorum veya iletişim kısmından bana ulaşarak sitenizin neden google adsense onayı alamadığını sizler için eksik kalan kısımları söyleyebilirim. 

16 yorum:

 1. Altı ay bekleme şartı yok mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatih Pınarlı, Eğer blogger üzerinden blog açıp alan adına yönlendirirseniz (benim sitem gibi) böyle bir şartları yok ancak öbür türlüde yeterli gelişimi gösteren bloglarda da bu şartı çok dikkate almıyorlar

   Sil
 2. Fatih Pınarlı, Eğer blogger üzerinden blog açıp alan adına yönlendirirseniz (benim sitem gibi) böyle bir şartları yok ancak öbür türlüde yeterli gelişimi gösteren bloglarda da bu şartı çok dikkate almıyorlar

  YanıtlaSil
 3. webbilgiler.com siteyi inceleyip dönüş yaparmısınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siteniz şuan için hazır gözüküyor ama bu tema ile onay vermeye bilirler. Zaten başvurunuz onay aşamasında reklam kodlarını eklemişsiniz.

   Sil
 4. evet dün yazdım size bugün onay aldım sabah temayı düzelticem farkındayım şimdilik tema böyle oldu geçici yani domain hakkında bilgilerinizi öğrenmek isterim. temayı değiştirdikten sonra bir daha göz atmanızı öneririm.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. alan adınızı beğendim bende ilk bu temayı kullanmaya başlamıştım ama reklam yerleşimi ve mobil uyumluluğu hoşuma gitmediğinden değiştirmiştim hayırlı olsun bol kazançlar.

   Sil
 5. Teşekkür ederim sizede sağolun :)

  YanıtlaSil
 6. Yazınız için çok teşekkürler. Bakalım burdaki adımları takip ederek onay almaya çalışacağım. Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teseteşe ederim umarım adsense onayını alabilirsiniz.

   Sil
 7. www.orucfikirsanat.com kardeşim rica etsem inceleyebilir misin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ihtimal siteniz daha hazır değil uyarısı alıp onaylamayacaklardır eksik sayfalar var ve imkanınız var ise temanızı değiştirmenizi tavsiye ederim

   Sil
  2. Eksik sayfalar derken ne eklemeliyim ?

   Sil
  3. İletişim , gizlilik , yasal uyarı , 404 gibi sayfalar bulunmalı sitenizde indexlenmiş bir şekilde

   Sil
 8. Selam kardeşim,müsadenle sana bir sorum olacak.Ben kendi web sitem için google adsense'ye başvurdum.Ve bana kopya içerik uyarısı geldi.Ama kendi sitemi kopya içerik kontrolü ile ve siteliner ile defalarca taradım.Ve orda siteliner'da yinelenen
  İçerik: % 17
  Ortak İçerik: % 57
  Benzersiz İçerik: % 26 bu şekilde bir sonuç alıyorum.Neden google adsense tarafından kabul edilmediğimi bilemiyorum.Bu konu hakkında acaba neler yapabilirim bir fikrin varmı ? Sana zahmet bana bir fikir verebilir misin ?
  https://www.eroglutv.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konseptiniz gereği alıntı yaptığınız kitap sözleri kopya içerik olarak algılanmış malesef buna bir çözüm bulamassınız.

   Sil

Hata yapmaktansa yorum yapın daha iyi :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Davetsiz Hayat