Başarı ve Azim Konulu En iyi 3 Film

Bir şeyleri başarmak için bazen cesaret gerekir , bu cesaret de kendi kendine bir andan çıkıp geliverir. İşte sizi cesaretlendirecek ve gaza getirip hayallerinizin peşinden koşmanızı sağlayacak  Başarı ve Azim Konulu En iyi 3 Filmi listeledik

1) The Walk - Tehlikeli Yürüyüş (2015)The-Walk

Hayali ip cambazı olmak olan Fransız Philippe Petit'in hikayesini anlatan bu filmde asıl verilmek istenen mesaj alınan kararda asla vazgeçmemektir. Her şeyini satarak elindeki parayla başka bir şehre gidip kendi tabiriyle suç ortakları bularak ikiz kulelerin arasında yürüme hayalini gerçekleştiriyor. Bu hayalini gerçekleştirirken başından geçenleri , azmini ve başarısını izlemenizi tavsiye ederim. Son derece güzel ve baş döndürücü sahnelere de sahip olan film IMDb'den 7.3 puan almıştır.
2) The Social Network - Sosyal Ağ (2010)

The-Social-Network-Sosyal-Ag

Bu filmde yine bir çok internet girişimcisini harekete geçirebilecek bir potansiyele sahip. Filmi izlenilebilir kılan şey bence yaşanmış bir hikayeden esinlenilmiş olmasıdır. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in serüvenini anlatan bu filmde son derece önemli başarı ve motivasyon bulacaksınız. Özellikle internet ortamında bir projeniz varsa yarım kalmış veya hala başlayamadığınız bu filmden sonra fikrinizi hayata geçirmek için çabalamaya başlayacağınızın garantisini verebilirim. Gerçek bir hikayeden esinlenilmiş bu filmin IMDb sonucu ise 7.7 dir3) Moneyball - Kazanma Sanatı (2011)

Moneyball-Kazanma-Sanati


Eğer girişimcilik üzerine bir çok kez deneme yapıp kaybettiyseniz birde bu filmden sonra her şeyi denemeye baştan başlayın çünkü harika bir girişimcilik öyküsünü anlatan bu filmde rakiplerinizle nasıl baş edebileceğinizi öğreneceksiniz. İş hakkında önceden bilgisi olmayan insanlarla birlikte azim ve birazda cesaret sayesinde rakipleriyle çok iyi baş edebilen ve işleri gayet iyi bir seviyeye getiren Brad Pitt'in muhteşem sunumuyla izleyebilirsiniz. Yine gerçek bir hikayeden esinlenerek çekilen bu filmin IMDb puanı 7.6 dır. 

Eğer bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka filmler varsa yorum olarak belirtebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Merhaba

  Her üç filmi de seyrettim. Açıkcası en çok Money Ball'u sevmiştim. Facebook ve Marc Zucerberg'in hikayesini bilen bilmeyen herkes Sosyal Ağ filmini de sevecektir.

  The wall filmini yakın zamanda tesadüfen sinema kanalında denk gelince izledim diğerlerine göre daha ağır bir film ama yaşanmış bir hikaye ve cesaret öyüküsü.

  Sitenizin büyümesi ve daha çok yazılar eklemenizi bekleriz.
  Başarılar.

  YanıtlaSil
 2. Tehlikeli yürüyüş gerçekten güzel filmdi hayallere giden yolda ısrarcı olmanız gerektiğini anlatıyor

  YanıtlaSil
 3. Gayet başarılı bir yazı olmuş hocam. Tehlikeli yürüyüş ve kazanma sanatını izlemiştim gerçekten mükembel ve ilham verici filmlerdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet gerçekten çok güzel ve azimli olmayı iyi işlemiş bir film

   Sil

Hata yapmaktansa yorum yapın daha iyi :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Davetsiz Hayat