Blog Nedir - Blog Açarak Para Kazanmak

Bu sorunun cevabını anlatma gereği duydum çünkü insanlara blog deyince bir garip geliyor ama kişisel internet sitesi deyince biraz daha güzel karşılıyorlar ama ikisininde aynı şey olduğu ap açık ortada.

internetten-para-kazanmak
Blog Nedir ?

Blog Nedir ?

Blog tam olarak insanların bildiklerini paylaştığı , web tabanlı günlük anlamına gelir. Blogun özelliği şudur ki internet tabanlıdır .

Blog kelimesinin nasıl ortaya çıktığı ise hiçte karmaşık değildir.Blog kelimesi Web Login [weB LOGin] kelimelerinden oluşur.

Buradaki Web interneti Login ise içerik girmeyi, paylaşmayı simgeliyor.

Blog ile Site Farklı Şeyler midir ? 


Bu konuda aslında bir netsizlik olsa da aslında cevabı kesin. Blog ile Site arasında bir fark yoktur.

Siteleri kategorilere göre ayıracak olursak örneğin teknoloji,haber,blog,oyun vb. olarak ayrılır .

Blog Para kazanmak için uygun mudur ?

Blog sayesinde iyi paralar kazananlar tabikide var ama onlar bu işe girdiklerinde ilk amaçları para kazanmak değildi.Öncelikleri takipçi kazanmaktı ve yazılarının çok okunmasıydı.Zaten bunlar olduğu sürede kazanç da yavaş yavaş gelecektir.

İnternet sitesi açarak para kazanmak için öncelikle en güvenli kazanç kaynaklarından birisi olan ve bloggere reklam veren sistemlerin başında gelen Adsense hesabına sahip olmanız gerek bunun için ise sizler için hazırladığım "Google AdSense Onayı Nasıl Alınır? 8 Adımda Çözüm" yazısını inceleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Hata yapmaktansa yorum yapın daha iyi :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Davetsiz Hayat