Türkiye'de Açılan İnternet Sitelerinin Oluşum Evreleri

İnternet sitesi açmanın aslında hiç uğraştıran birşey olmadığını öğrenen insanlar bu işe kafa yormaya başladı , sürekli " İnternet Sitesi Nasıl Açılır ? " tarzında araştırma yapan insanlar dakikalar içinde bir internet sitesine sahip olabiliyor ve ayrıca bu işe ücret ödemek istemeyenlerde tabi ki unutulmamış.

Blogger.com , Blogcu.com , Wordpress.com tarzında sistemleri kullanarak hiç bir şekilde ücret ödemeden de bir internet sitesine sahip olabilirsiniz.

internet-sitesi-nasil-acilir

Türk olduğumuzdan dolayı daha doğrusu Türkiye ' de ki aile baskısından dolayı girişimcilik işleri bir hayli zor oluyor. İnternettede bu işler böyle yürüyo aslında çok basit olan ve biraz destek çıkıldığından efsane işler yapacak olan projeler hayal olmakla kalıyor.


internet-sitesi-nasil-acilir

#1 Bir yerlerden bir şekilde görürsünüz ve o an dersiniz ki " Benim niye İnternet Sitem Yok ? " ve macera başlar.

Arkadaşınız olur , herhangi bir video olur ne biliyim olurda olur. Görürsünüz bir şekilde işte ne şekilde olduğu hiç fark etmez , hayal kurarsınız düşünürsünüz falan fişman. Sonra başlarsınız araştırma yapmaya.

internet-sitesi-nasil-acilir

#2 " Nasıl İnternet Sitesi Açılır ? " araştırmalarına başlamışsınızdır bile.

Bununla ilgili bir çok makale bulabilirsiniz hatta videolu anlatımları bile vardır. Bu araştırmadan sonra bir seçim yapmanız gerekir yani ücretli mi ? Ücretsiz mi ? Blog mu ? WordPress mi ? gibisinden sonra bununla ilgilide bir araştırma yapacaksınız zaten.

blog

Buradan sonrasını maddeler halinde devam ettirmeyeceğim çünkü asıl macera bundan sonra başlıyor öyle maddelerle kısa kısa anlatmak yeterli olmaz. Onca araştırmadan sonra bu işte paranında olduğunu anlarsınız. Yani çok temiz paralar kaldıran insanları görünce " Neden Benim Sitem yok ? " sorusundan " Neden Ben Para Kazanmıyorum ?  " sorusuna geçiş yaparsınız.

internet-sitesi-nasil-acilir

Sonra para harcamadan para kazanmanın zor olduğunu anlarsın (ama imkansız değil) Ücretsiz servislere yönelirsin ve başlarsın yazmaya. Daha siten gelişmeden her tarafı reklamlar doldurursun  kuruşlar birikmeye başlar 2,3,5,8 kuruş derken sonunda ödeme alırsın baya bir zaman geçer tabi üstünden 5-6 ay sürer genelde ve bu hiç de zevkli değildir. Zaten sana destek olan insanlarda yoktur bu maceranda kısa sürede bitmiş olur. Tabi ikinci yoldan gidersen her şey dahada farklılaşır. Sabredersiniz azimle yazarsınız , her şeyi kuralına göre yapmaya başlarsınız ve işte o gün geldi artık reklam yerleştire bilirsiniz.


internet-sitesi-nasil-acilir

Arkadaşlarınıza bu işten bahsetmeye başlarsınız sonra mesaj yağmuruna tutarsınız milleti sitenizin linkini atarsınız her yere. Bu işler böyle olmaz ama yani olmamalı. Birazda şans lazım tabi yazmaktan sıkılmayın yazın sürekli illaki gelişirsiniz. Siteniz artık yavaş yavaş kıvama gelir hitinizin arttığını gördükçe motive olursunuz biri çıkıp " ne uğraşıyon boş boş işlerle " demeden siz her şeyi halledip birşeyler başardığınızı kanıtlamalısınız.

Son Sözler : Bu hayalin peşinden giderken de çok dikkatli olmak lazım ilk hedefiniz para kazanmak olursa sonuç %100 hüsran olacaktır.


4 yorum:

 1. Yararlı yazı olmuş teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiğinize sevindim biz teşekkür ederiz efenim...

   Sil
 2. Bir yerlerden blog sitelerinin para kazandırdığı söylentisi duyulur. Google'da "blog nasıl açılır" diye aratılır. Bir süre para kazanmak için hevesle yazılır. Sonra daha çok yazmam lazım deyip kopyala-yapıştıra geçilir. Sonra cepte meteliksiz "amelelik bu iş" diye bırakılır. Sonuç olarak; sağda solda "benim blogum var" diye artistik yapılır (blog çoktan terk edilmiştir). Malesef...

  YanıtlaSil

Hata yapmaktansa yorum yapın daha iyi :)

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Davetsiz Hayat